Кіровоградщина потребує фахівців робітничих професій
Кіровоградщина потребує фахівців робітничих професій
На вітчизняному ринку праці критично не вистачає фахівців у сфері робітничих професій. Підприємства Кіровоградщини намагаються долати труднощі, пов’язані з нестачею кадрів через різні методи заохочення потенційних працівників, зокрема, шляхом зростання заробітних плат, але це лише посилює конкуренцію між компаніями за наявних працівників, не збільшуючи їх кількість на ринку.
На сьогоднішній день роботодавці області найбільше потребують таких робітничих професій як: «водій», «електрослюсар черговий з ремонту устаткування», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «електрогазозварник», «вантажник», «слюсар-сантехнік», «слюсар-ремонтник», «машиніст залізнично-будівельних машин», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «оператор котельної», «машиніст (кочегар) котельної», «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «слюсар з ремонту устаткування теплових мереж», «слюсар з експлуатації та з ремонту газового устаткування», «оглядач-ремонтник вагонів», «токар», «слюсар з механоскладальних робіт», «машиніст екскаватора», «електрозварник ручного зварювання».
Станом на 01 січня 2025 року у загальній чисельності зареєстрованих безробітних чоловіки становили 0,6 тис. осіб (15,0%), жінки – 3,5 тис. осіб (85,0%).
До того ж, ряд професій, що раніше вважалися переважно чоловічими, через воєнні реалії наразі актуальні і для жінок. Одним з інструментів, які наразі реалізує Державна служба зайнятості, є проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Нагадаємо, що цей проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1302 (набрала чинності 19 листопада 2024 року).
Проте це не вирішує проблеми нестачі робочих рук, адже попит на фахівців у промисловому секторі значно перевищує пропозицію. Один із виходів з ситуації фахівці служби зайнятості вбачають у професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації безробітних громадян на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Для безробітних осіб, які зареєстровані у ДСЗ, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Це може послужити дієвою мотивацією для незайнятих шукачів роботи. Таким чином вони матимуть можливість опанувати затребуваний на сучасному ринку праці фах, що гарантує постійну зайнятість, стабільні й належні умови оплати праці, адже роботодавці зацікавлені у підготовлених кадрах найактуальніших професій.
Кіровоградський обласний центр зайнятості