Краєзнавчий музей Долинської міської ради

Комунальний заклад “Краєзнавчий музей

Долинської міської ради”

Комунальний заклад “Краєзнавчий музей Долинської міської ради” є науковим та духовним центром Долинщини, який пропонує бачення та осмислення тієї чи іншої події, сприяє патріотичному вихованню та єднанню поколінь, є місцем зосередження краєзнавчої роботи. Музейний заклад було засновано у 1966 році. Саме з того часу почалася робота по збиранню матеріалів та експонатів, комплектуванню фондів, створенню експозицій, які відображають історичні віхи нашого міста та громади.

Історія нашого краю в усьому його розмаїтті представлена у чотирьох залах, більш ніж у 35-и постійнодіючих та тимчасових експозиціях. На базі музею організовуються виставки та майстер-класи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Заклад став своєрідним вернісажем творчих талантів Долинщини. Багаті фонди музею та сучасне обладнання дають можливість постійно оновлювати експозиційні комплекси, створювати нові виставки.

Маючи унікальні експонати, а саме: окам’яніле дерево, вік якого сягає 250 млн років, гербарій рідкісних рослин, картини, скульптури, музей знаний не тільки в області, а і далеко за її межами.

Окрема зала відведена під художню галерею, де представлена колекція творів (пастелі, медалі, скульптури, тощо) більш ніж 30-ти художників-земляків, майстрів та аматорів пензля, життя яких пов’язане з краєм, а саме: А.Німенка, В.Бондаренка, К.Заруби, А. і В.Коптєвих, В.Магдаченка та інших.

Експозиції музею розповідають про видатних людей краю, життя у діаспорі земляків – вченого-соціолога, громадсько-політичного діяча О.Бочковського (Чехія), поета, автора сонетів – П.Косенка (США)…

Окрасою закладу є роботи відомого Кіровоградського скульптора В.Френчка – скульптура Бонавентури Копача (герой комедії І.Карпенка-Карого “Сто тисяч”) та погруддя пані О.Долинської, меморіальні дошки Н.Ленгауер і О.Бочковському, встановлені на фасаді приміщення.

Музей продовжує дослідницьку роботу вивчаючи життєві шляхи видатних постатей, вихідців степового краю, зокрема дослідженням життя землевласниці Ольги Долинської, ім’я якої носить станція, місто, а нині й громада.

КЗ “Краєзнавчий музей Долинської міської ради” є ініціатором багатьох культурно-мистецьких заходів, проектів: конкурсу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва “Долинщина кольорова”, археологічних науково-рятувальних робіт, урочистого спецпогашення маркованих художніх конвертів з нагоди пам’ятних дат, випуску історичних збірок, буклетів, листівок, календарів, акцій у підтримку воїнів-земляків, учасників ООС.

У кожного відвідувача музейного закладу є можливість поєднати повноцінний відпочинок із пізнанням історико-культурного та природничого потенціалу Долинської міської територіальної громади.

КЗ “Краєзнавчий музей Долинської міської ради” зручно розташований в історичній частині міста Долинська, на найстарішій вулиці поряд з пам’ятками архітектури кінця ХІХ – початку ХХ століть. Серед них залізничний вокзал, приміщення ДЕПО, Амбулаторія, Водонапірна башта, яка стала символом міста витаврувавшись в основі герба Долинської.

Місце знаходження:

вул.Лазарєва, 8

м. Долинська

Кропивницький район

Кіровоградська область

Фото без опису  48.113719, 32.762604

Коптєв А.А., “Розіп’ята Україна” (темпера)

Німенко А.В. “Гетьман” (дерево)

Магдаченко В.І. “Десна перед Новгород-Сіверським” (олія)

Сорбат В.О.“Олександрівка” (олія)

Приміщення ДЕПО (пам’ятка архітектури, друга половина ХІХ ст.)

Водонапірна башта (пам’ятка архітектури, друга половина ХІХ ст.)