КУ “Трудовий архів Долинської міської ради” інформує

КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА

«ТРУДОВИЙ АРХІВ ДОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»

Директор архівуФронеску Вікторія Вікторівна

Адреса: вул. Соборності України, 20, м. Долинська, Кіровоградська область, інд. 28500

Телефон:+38 (05234) 2-08-88

Електронна адреса: Dolinska-trudarhiv@ukr.net

Режим роботи: пн.-пт.з 8.00 до 17.00

перерва з 12.00 до 13.00

вихідні дні - субота, неділя

Прийом громадян:середа, п’ятниця

З переходом держави на ринкову економіку почався активний процес реорганізації структури суспільства. Ліквідування колективних сільськогосподарських підприємств, розпаювання землі, роздержавлення таких галузей як місцева промисловість, будівництво та інше, призвело до виникнення значної кількості малих недержавних структур, створення та часто швидке закриття підприємств малого , середнього бізнесу приводить до нагромадження  і постійного збільшення кількості справ .

Документи з кадрових питань (особового складу) ліквідованих підприємств та установ не мають наукової та історичної цінності, тому не належать до Національного архівного фонду і не підлягають передачі в державні архіви. Але вони мають соціальне значення для забезпечення соціального захисту громадян, а   це накази керівників підприємств, установ і організацій , відомості нарахування заробітної плати такі документи  мають термін зберігання 75 років.

Трудовий архів м. Долинська  Кіровоградської області  було створено  у 2004 році  для централізованого зберігання документів  з кадрових питань (особового складу) та документів тимчасового зберігання  нагромаджених у процесі  документування службових, трудових або  інших правовідносини юридичних і фізичних осіб створених на території  міської, селищної та сільських рад відповідної території.

Основним завданням  Трудового архіву є:

- приймання від підприємств, установ і організацій – джерел комплектування документів з особового складу, фінансово-господарської діяльності та інших документів, строки зберігання яких не закінчилися;

- зберігання відповідно до умов визначених Державною архівною службою, документів з особового  складу та документів тимчасового зберігання підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, що розташовані на відповідній території, або ліквідованих підприємств, установ та організацій, що діяли на відповідній території ;

- науково-технічне опрацювання документів, що надійшли на зберігання, згідно  з правилами  Державної архівної служби;

- облік документів, що зберігаються, у тому числі шляхом створення та підтримання облікових баз даних;

- організація користування документами у службових, соціально-правових цілях, видавання юридичним особам і громадянам у встановленому Державною архівною службою порядку архівних довідок, копій та витягів з документів, що знаходяться на зберіганні;

- проведення експертизи цінності документів, що знаходяться на зберіганні, подання на затвердження експертної комісії (ЕК) описів справ тимчасового зберігання, з (кадрових питань) особового складу  підприємств, установ і організацій – джерел комплектування та актів про вилучення документів, не віднесених до Національного архівного фонду.

Працює об’єднаний  архів  відповідно до річного плану та  «Програми забезпечення функціонування Комунальної установи «Трудовий архів Долинської міської ради», видатки на виконання програми здійснюються за рахунок коштів що виділяються з міського, сільського бюджетів, шляхом перерахування субвенцій, коштів міського бюджету, коштів , отриманих за науково – технічне опрацювання і зберігання, архівних документів, та коштів з інших надходжень, не заборонених законом.

Всі  документи які надійшли  на зберігання до архіву  упорядковані належним чином, описані, поміщені в короби та знаходяться  на стелажах в архівосховищах, яких ведеться облік та звітність.

В об’єднаному КУ «Трудовий архів Долинської міської ради» зберігаються документи усіх  існуючих на той час колгоспів, підприємств, організацій  -  це дуже зручно для  відвідувачів, тому  що вони мають змогу отримати дані одночасно по декільком організаціям, а не їздити по селам, установам та підприємствам збираючи  довідки  які потрібні для  оформлення :

- досягнення людиною пенсійного віку;

- оформлення пільгових пенсій;

- оформлення пенсії за вислугою років;

- по втраті годувальника;

- по інвалідності;

- втрата документів;

- копії документів та інше.

Працівники архіву працюють піклуючись про людей, надають посильну допомогу у отриманні інформації про  зберігання документів ліквідованих, реорганізованих колгоспів, підприємств та організацій, які не надходили на зберігання до архіву.

Для юридичних осіб надають консультації з  ведення діловодства  по  архівному зберіганню документів та  допомогу по впорядкуванню архівних справ.

Інформація про наявність документів ліквідованих колгоспів, підприємств, організацій та установ що зберігаються в КУ«Трудовий архів Долинської міської ради»

Відомості про наявність документів і фондів в КУ « Трудовому архів Долинської міської ради» станом на 01.01.2023 року.