ПОРЯДОК надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
ПОРЯДОК
надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
І. Загальні положення
1. Порядок надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (далі – Порядок) визначає механізм використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, з числа військовослужбовців, в рамках виконання заходу 16 напряму 1 напрямів реалізації та заходів комплексної програми підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Кіровоградській області на 2025 – 2027 роки (на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування), затвердженої розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 17 грудня 2024 року №1244-р.
2. До військовослужбовців у понятті цього Порядку належать військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) Збройних Сил України, Сил територіальної оборони, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військових прокурорів Офісу Генерального прокурора, осіб рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітників Служби судової охорони, осіб начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейські, які у період дії воєнного стану потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин під час безпосередньої участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.
3. Фінансування видатків для надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, здійснюється у межах обсягів, затверджених в обласному бюджеті на відповідний рік.
4. Головним розпорядником коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (далі – матеріальна допомога), є управління у справах ветеранів Кіровоградської обласної військової адміністрації (далі – Управління).
5. Департамент фінансів Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань та у межах помісячного розпису асигнувань загального фонду обласного бюджету на відповідний рік надає управлінню Державної казначейської служби України у Кіровоградській області розпорядження про виділення коштів Управлінню на витрати пов'язані з наданням одноразової щорічної матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, для подальшого перерахування на рахунки, відкриті управліннями/відділами з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики), які є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, у територіальних управліннях Державної казначейської служби України.
6. Матеріальна допомога надається один раз на рік дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, віком до 18 років (далі – діти).
У разі, якщо діти навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, матеріальна допомога надається до закінчення навчання у цих закладах освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
7. Матеріальна допомога дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин надається у розмірі 3 тисячі гривень.
Матеріальна допомога дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування надається у розмірі 5 тисяч гривень.
8. Матеріальна допомога надається дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, полонених військовослужбовців України та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, які зареєстровані та проживають на території Кіровоградської області.
ІІ. Умови та порядок надання матеріальної допомоги
1. Для отримання матеріальної допомоги законний представник малолітньої/неповнолітньої дитини або дитина, яка досягла повноліття (далі – заявники) особисто подають до відділів/управлінь з питань ветеранської політики районних військових адміністрацій (далі – орган з питань ветеранської політики) або до виконавчих органів міських, селищних, сільських рад за місцем реєстрації письмову заяву (довільної форми).
Структурні підрозділи виконавчих органів місцевих рад, відповідальні за ветеранську політику, цього ж дня передають сформовані електронні справи до органів з питань ветеранської політики за допомогою технічних засобів електронної комунікації.
Сформовані справи у паперовій формі передаються до органів з питань ветеранської політики не рідше одного разу на тиждень.
До заяви додаються:
копія свідоцтва про народження дитини;
копія документа, що посвідчує особу громадянина України;
копія документа, що посвідчує особу громадянина України законного представника (за необхідності);
копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або копія витягу з Реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання;
копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
копія посвідчення (довідки) про встановлення дитині статусу члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, виданого (виданої) у встановленому законодавством України порядку (для дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України);
копія свідоцтва про смерть загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України (для дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України);
витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин з інформацією про дату набуття правового статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, виданий не раніше як за 15 календарних днів до моменту звернення за матеріальною допомогою, або рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою, яке набрало законної сили (для дітей осіб, зниклих безвісти за особливих обставин);
витяг з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, виданий не раніше як за 15 календарних днів до моменту звернення за матеріальною допомогою (для дітей осіб полонених військовослужбовців України);
сповіщення на загиблого (померлого) ветерана війни, загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, або захопленого в полон чи зниклого безвісти військовослужбовця з відомостями про місце, дату та причину його смерті (загибелі), захоплення в полон або зникнення безвісти, а також характеристику його вірності Військовій присязі Українському народу;
довідка з місця навчання дитини (для дітей віком від 18 до 23 років);
копія рішення органу опіки та піклування про встановлення статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;
банківські реквізити заявника.
Під час надання копій документів заявники надають їх оригінали для огляду.
2. Персональні дані осіб, отримані у зв’язку з реалізацією Порядку, збираються, обробляються та використовуються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».
3. Орган з питань ветеранської політики приймає рішення про призначення або відмову у призначенні матеріальної допомоги протягом 5 робочих днів з дня надходження заяви та документів.
У разі прийняття рішення про призначення матеріальної допомоги орган з питань ветеранської політики протягом 30 календарних днів перераховує кошти на особистий банківський рахунок отримувача матеріальної допомоги.
IІІ. Відмова у наданні матеріальної допомоги
1. Підставою для відмови у наданні матеріальної допомоги є:
подання неповного пакету документів;
неналежність особи до суб’єктів отримання матеріальної допомоги.
2. Особам, щодо яких прийнято рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги, орган з питань ветеранської політики надсилає письмове повідомлення з обґрунтуванням такої відмови.
3. У разі усунення виявлених недоліків заявники мають право подати документи повторно.
4. Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги може бути оскаржене у встановленому законодавством порядку.
ІV. Звітність та контроль за використанням бюджетних коштів
1. Інформація про потребу у виплаті матеріальної допомоги подається органами з питань ветеранської політики до Управління щороку не пізніше 01 вересня.
2. Інформацію про кількість осіб, яким надана матеріальна допомога, подається щомісяця до 05 числа органами з питань ветеранської політики до Управління.
3. Складання та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.