Долинська міська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Вивільнення  працівників: чи повинні роботодавці інформувати про це службу зайнятості?

Дата: 19.03.2024 16:48
Кількість переглядів: 40

Вивільнення  працівників: чи повинні роботодавці інформувати про це службу зайнятості?

Так, повинні. Але лише у тих випадках, коли вивільнення є масовим.

Критерії масового вивільнення працівників визначені у статті 48 Закону України “Про зайнятість населення”.

Масовим вивільненням з ініціативи роботодавця є протягом одного місяця:

  • вивільнення 10 і більше працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 20 до 100;
  • вивільнення 10 і більше відсотків працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 101 до 300;
  • вивільнення 30 і більше працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 301 до 1000;
  • вивільнення 3 і більше відсотків працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 1001 і більше.

Також слід зазначити, що показники масового вивільнення працівників, заходи із запобігання вивільненню та з мінімізації негативних наслідків передбачаються колективними договорами, угодами. Комплекс заходів щодо забезпечення зайнятості працівників, які підлягають вивільненню, розробляється відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за участі сторін соціального діалогу.

Ознайомитися з положеннями Закону України “Про зайнятість населення” та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання сфери зайнятості, можна на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/docs?page=6

Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Зверніться до фахівців Долинського управління Кропивницької філії обласного центру зайнятості за адресою м. Долинська, вул. Центральна, 153 або за телефоном (044) 244-94-93.

 

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь