Долинська міська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Чи зобов’язані роботодавці звітувати перед державними органами про  працевлаштування осіб з інвалідністю?

Дата: 23.06.2023 14:44
Кількість переглядів: 73

Чи зобов’язані роботодавці звітувати перед державними органами про  працевлаштування осіб з інвалідністю?

Фото без опису

 

Так, зобов’язані.

Для надання більш повної відповіді на запитання насамперед нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану,  та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю” внесено зміни до низки законів, у тому числі Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” (до статей 18-20).

Так, не змінюючи для роботодавців правову норму щодо 4-відсоткового нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, законодавець відмінив процедуру реєстрації роботодавців у Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю. Також змінена норма щодо окремої звітності роботодавців до цього Фонду (форма звітності № 10-ПОІ) – роботодавці мають зазначати у формах звітності, що подаються до Пенсійного фонду України,  інформацію про створення робочих місць та зайнятість осіб з інвалідністю.

Процедурні питання подання звітності до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю були врегульовані Порядком подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70 (із змінами). Постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2023 року № 553 “Деякі питання організації працевлаштування осіб з інвалідністю” (набрала чинності 09 червня 2023 року, загальна інформація про постанову була розміщена на нашій сторінці 13 червня 2023 року), серед іншого було визнано таким, що втратив чинність, абзац 3 пункту 1 вказаної постанови № 70 (затверджував зазначений Порядок).

Тож наразі роботодавці мають зазначати інформацію про створення робочих місць та зайнятість осіб з інвалідністю у формі звітності, що подається до Пенсійного фонду України. Також роботодавці мають звітувати до Державної служби зайнятості за формою звітності № 3-ПН про вакансії, на які можуть бути прийняті особи з інвалідністю.

Форма звітності № 3-ПН та інші – на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/formy-zvitnosti

Ви роботодавець і у вас виникають питання сфери зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/eghis Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь