ПРО ІДЕНТИФІКАЦІЮ ТВАРИН
ПРО ІДЕНТИФІКАЦІЮ ТВАРИН
Сьогодні як ніколи важливим є питання забезпечення стабільного епізоотичного благополуччя територій, отримання безпечної та якісної харчової продукції. Забезпечити це можливо лише за умови простежуваності. Саме ідентифікація тварин покликана частково забезпечити таку простежуваність, як спосіб одержання оперативної та надійної інформації про поголів’я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні. Це визначено законами України «Про ветеринарну медицину», «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» та рядом підзаконних актів. Ініціатором проведення ідентифікації тварин має бути їх власник.
Нагадаю, що обов’язковій ідентифікації підлягають:
- велика рогата худоба, ягнята, козенята — протягом 7 днів з моменту народження;
- товарні свині — за добу до переміщення (продажу, забою);
- лошата — не пізніше 1 року після народження.
За відмову від ідентифікації тварин їх власники несуть відповідальність у порядку, передбаченому статтями 107, 1072 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За порушення законодавства з питань ідентифікації тварин Долинським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з початку року притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 16 (шістнадцять) фізичних осіб, що проживають на території Долинської міської та Гурівської сільської рад, на загальну суму 918,0 грн.
Світлана Толмач – заступник начальника
управління – начальник відділу
безпечності харчових продуктів та
ветеринарної медицини Долинського
управління Головного управління
Держпродспоживслужби в Кіровоградській
області – державний ветеринарний інспектор