Про особливості заповнення трудового договору з фізичною особою-підприємцем

Дата: 26.08.2021 15:21

Фото без описуДо уваги роботодавців: хочемо нагадати, що свого часу Кодекс законів про працю України було доповнено статтею 24-1, яка регулювала питання реєстрації в державній службі зайнятості трудових договорів, укладених між найманим працівником і фізичною особою. Під фізичною особою маються на увазі як фізичні особи-підприємці, які провадять господарську діяльність і застосовують найману працю, так і громадяни – фізичні особи, які застосовують працю особистих водіїв, кухарів, прибиральниць. З 01.01.2015 р. відповідна норма скасована, але діє положення вказаного Кодексу, яке визначає, що трудовий договір з фізичною особою має бути укладений обовязково в письмовій формі.

В рамках раніше чинної системи реєстрації трудових договорів серед іншого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 № 260 було затверджено Форму трудового договору між працівником і фізичною особою. Наказ є чинним, і форма договору може використовуватись при належному оформленні трудових відносин. При цьому бажано виключити з неї пункти, які стосуються реєстрації договору в державній службі зайнятості.

Ознайомитись із вказаною формою можливо на вебсторінці Верховної Ради України.