Долинська міська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

18 грудня 2024 року  у Долинській міській раді працювала міждисциплінарна команда, яка об'єднала зусилля служби у справах дітей, соціальної служби, освіти, відділу соціального захисту, поліції, регіонального координатора в Кіровоградській області про

Дата: 19.12.2024 09:46
Кількість переглядів: 71

 

Фото без опису   Фото без опису

18 грудня 2024 року  у Долинській міській раді працювала міждисциплінарна команда, яка об'єднала зусилля служби у справах дітей, соціальної служби, освіти, відділу соціального захисту, поліції, регіонального координатора в Кіровоградській області проєкту ЮНІСЕФ. Фахівці зібрались за «круглим столом»  для обміну досвідом, налагодження взаємодії, обговорення актуальних питань патронату над дітьми та представлення новоствореної в Долинській громаді патронатної сім'ї.

У командній роботі прийняли активну участь: патронатна сім’я Ковальчука О.С., помічник патронатного вихователя Баришник – Сученінова В.С. та новостворена патронатна сім'я Дмитренка Б.В. і помічника Дмитренко А.В.,  які готові взяти до  себе  на тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитину на період,  який потрібний для подолання  дитиною, її батьками або законними представниками  складних життєвих обставин.

Зустріч була інформативно насиченою, емоційною, взаємодія фахівців та патронатних сімей - практична та конструктивна. Обговорили питання, що хвилюють патронатних вихователів у їхній роботі з дітьми: налагодження стосунків з дитиною, яка розлучена зі своїми батьками, своєчасність виплат на дітей та оплата праці, створення сприятливих умов в сім’ї для розвитку та психологічної реабілітації дитини.

"Служба у справах дітей у співпраці з центром соціальних служб міської ради працювали над пошуком патронатних вихователів у громаді", - розповіла присутнім Зоя Малолєтко, начальник служби у справах дітей Долинської міської ради.  "Ми радилися, консультувалися, навчалися. Проводили інформаційну кампанію та  зацікавили жителів громади, які бажають створити патронатну сім'ю. Майбутні патронатні вихователі пройшли відповідні курси, і ми їм вдячні за їхню сміливість та бажання допомагати дітям. Також дякуємо всім, хто долучився до цієї справи." За словами регіональної координаторки проєкту UNICEF "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату" Наталії Майстренко, на Кіровоградщині кількість патронатних форм виховання зростає. Але для того, аби стати патронатним вихователем, потрібно пройти спеціальний курс навчання. Освіта чи професія не мають жодного значення. Потрібні лише любов до дітей та належні умови для їхнього проживання. З моменту передачі дитини під патронат саме патронатний вихователь несе повну відповідальність за життя, збереження та покращення здоров’я дитини.

У патронатних родинах буде здійснюватися тимчасовий догляд та виховання дітей, поки їхні біологічні батьки або інші законні представники не подолають складні життєві обставини. Дитина може перебувати в такій сім'ї до півроку. Протягом цього часу патронатним сім'ям буде надавати допомогу міждисциплінарна команда.

Створення патронатних сімей в нашій громаді є важливим кроком на шляху до забезпечення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, сімейним оточенням та підтримкою.

Дякуємо за самовідданість та співчуття мешканців Долинської громади, які готові відкрити свої домівки та серця для дітей, які потребують допомоги!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь