Долинська міська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

12 липня 2024 року відбувся рейд робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

Дата: 15.07.2024 10:32
Кількість переглядів: 154

12 липня 2024 року відбувся рейд робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису 

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису

Було обстежено ряд суб’єктів господарювання щодо стану оформлення трудових відносин з найманими працівниками та рівня заробітної плати.

В ході рейду проведена роз'яснювальна робота з питань застосування трудового законодавства та запропоновано належним чином дотримуватися чинного законодавства.

В результаті здійснення вивчення стану справ суб’єктів господарювання робочою групою було виявлені особи, які виконували виконували свої професійні обов’язки не маючи при собі підтверджуючих документів про своє працевлаштування. Крім того, одна працівниця була неповнолітня.

Хочемо наголосити, що вік, з якого допускається прийняття дитини на роботу, становить 16 років. Діти, які досягли 15-річного віку, можуть прийматися на роботу, що не завдає шкоди їх здоров'ю і навчанню, за згодою одного з батьків або особи, яка замінює батьків.

Неповнолітній обов'язково повинен пройти медичне обстеження і надати роботодавцю медичний висновок про відсутність протипоказань для участі у трудовій діяльності. Надалі неповнолітній повинен проходити щорічно обов'язковий профілактичний медичний огляд до досягнення 21- річного віку (стаття 191 КЗпП).

Трудовий договір з неповнолітньою особою обов'язково укладається в письмовій формі. Особа, яка не досягла 16 років і не має паспорта, повинна надати роботодавцю свідоцтво про народження.

Неповнолітнім при прийомі на роботу, відповідно до вимог статті 26 КЗпП, випробувальний термін не встановлюється. Також повинен вестись відповідний облік неповнолітніх працівників, в якому вказується дата їх народження. Вимогами статті 51 КЗпП для неповнолітніх працівників встановлена скорочена тривалість робочого часу:

- особам від 16 до 18 років - до 36 годин на тиждень (включно);

- особам від 15 до 16 років - до 24 годин на тиждень (включно);

- учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул, можуть працювати не більше 24 годин на тиждень.

При украданні трудового договору слід звернути увагу, що роботи для неповнолітніх не повинні бути пов'язані з небезпечними і шкідливими умовами праці, заборонені важкі і підземні роботи.

Заробітна плата працівникам молодше 18 років, відповідно до статті 194 КЗпП, при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи, відрядні оплачуються за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників.

Для неповнолітніх працівників, котрі не досягли вісімнадцятирічного віку, тривалість щорічної основної відпустки становить 31 календарний день.

Щорічна основна відпустка повної тривалості надається неповнолітньому працівникові за його бажанням у зручний для нього час. Згідно зі статтею 195 КЗпП України та статтею 10 Закону «Про відпустки» неповнолітньому працівникові може надаватися щорічна відпустка повної тривалості в перший рік його роботи на підприємстві, навіть якщо він ще не відпрацював шість безперервних місяців на цьому підприємстві. Для цього неповнолітньому працівникові потрібно лише подати заяву.

Роботодавцям, у яких виявлено порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками, рекомендовано усунути порушення.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь