Долинська міська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

Розпочато співпрацю Долинської міської територіальної громади з Угодою мерів

Дата: 22.09.2023 12:16
Кількість переглядів: 252

Розпочато співпрацю Долинської міської територіальної громади з Угодою мерів

Фото без опису

21 вересня 2023 року в залі засідань Долинської міської ради відбулось перше засідання Робочої групи з напрацювання документів з оцінки вразливості Долинської міської територіальної громади Кіровоградської області до зміни клімату та рекомендацій щодо заходів з адаптації та зеленого відновлення (далі – Робоча група).

Робоча група була створена розпорядженням Долинського міського Голови Євгенія Звіздовського від 25 серпня 2023 року № 298, а її завданнями є аналіз стратегічних документів та програм громади, визначення першочергових потреб і запитів громади, інтеграція планів з адаптації до зміни клімату в усі стратегічні документи громади, а також напрацювання проектів документів з Оцінки вразливості та Плану з адаптації до зміни клімату.

Слід зазначити, що створенню Робочої групи, передувало прийняття Долинською міською радою на своєму засіданні 12 травня 2023 року рішення  № 4383 щодо приєднання Долинської міської територіальної громади до європейської ініціативи «Угода мерів по клімату і енергії» (Covenant of Mayors for Climate & Energy), та взяття на себе зобов’язання скоротити викиди СО2 на своїй території, принаймні, на 35% до 2030 року, шляхом підвищення енергоефективності та росту використання відновлювальних джерел енергії, а також підвищувати стійкість за рахунок адаптації до наслідків зміни клімату.

Угода мерів  - це найбільший у світі рух за збереження клімату та енергії на місцевому рівні. Європейська ініціатива Угода мерів об'єднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно взяли на себе зобов'язання по досягненню кліматичних і енергетичних цілей ЄС.

Підписанти зобов'язуються вжити заходів для досягнення мети щодо скорочення викидів парникових газів щонайменше на 35% до 2030 року та адаптації до наслідків зміни клімату.

Варто відзначити, що незважаючи на бойові дії, що все ще тривають, Україна готується до відновлення і громади мають розробляти плани повоєнної відбудови, і тому числі плани з модернізації виробництва, промислових об’єктів, розбудови інфраструктурних проєктів. Втілення таких планів неможливе без залучення інвестицій міжнародних донорів та інституцій. У 2021 році ЄС прийняв нову Стратегію з адаптації до зміни клімату Європейського Союзу, відповідно до якої вплив зміни клімату на економіку, інфраструктуру, місцеву та галузеву політики та навколишнє середовище обов’язково має бути врахований і адаптація до зміни клімату є невід’ємною частиною реалізації інфраструктурних проєктів. Так, Європейський Союз створив Фонд з відновлення України у розмірі 50 мільярдів євро на період 2024-27 роки, щоб допомогти відновити країну після війни з росією.

Громади, які на момент подачі відповідних заявок на фінансову підтримку та відновлення, матимуть розроблену та затверджену Оцінку вразливості та План з адаптації до зміни клімату користуватимуться перевагами серед інших громад в отриманні такого фінансування. Чим вищий адаптаційний потенціал громади, тим спроможніше громада до розвитку та залучення додаткового міжнародного фінансування на реалізації відповідних проектів і заходів.

На першому засіданні Робочої групи, Керівниця Громадської організації «Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів» Олена Вусик, яка є координаторкою проекту «Оцінка вразливості Долинської громади Кіровоградської області до зміни клімату та рекомендації щодо заходів з адаптації та зеленого відновлення», коротко представила учасникам Робочої групи інформацію про переваги громади участі в Угоді мерів, як здійснити розробку та впровадження Плану адаптації громади до зміни клімату відповідно до рекомендацій Європейської комісії, які адаптовані до реалій України Асоціацією «Енергоефективні міста», про необхідність планування заходів з адаптації та зеленого відновлення та переваги у залученні фінансування на такі проєкти та заходи.

Учасники Робочої групи продовжать напрацювання документів з Оцінки вразливості та Плану з адаптації до зміни клімату для Долинської громади з питань водозабезпечення та водовідведення, енергозбереження та енергоефективності, термоізоляції будівель і споруд, управління відходами, досягнення чистої води у річках та міських водоймах, управління систем зливової каналізації та ін., які в майбутньому стануть основою для впровадження першочергових заходів з адаптації до зміни клімату та зеленого відновлення та внесуть вказані документи на розгляд та затвердження міської ради.

* Проєкт «Оцінка вразливості Долинської громади Кіровоградської області до зміни клімату та рекомендації щодо заходів з адаптації та зеленого відновлення» втілюється у співпраці з «Центром екологічних ініціатив «Екодія» за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) «Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь