Органи пробації долучаються до реалізації проєкту з імплементації міжнародних стандартів правосуддя щодо дітей

Дата: 18.09.2023 15:17

Правопорушення неповнолітніх та пов'язані з ними інші негативні явища у дитячому середовищі набули характеру соціального явища, що у свою чергу зумовлює необхідність активізації діяльності із запобігання правопорушенням у дитячому середовищі та вжиттю необхідних заходів.

01 червня 2023 року, в Україні наказом Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України від 01.06.2023 року № 150/445/2077/5/187 запроваджено пілотний проект щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у практичну діяльність.

Кіровоградська область є одним із шести регіонів країни, де впроваджуватиметься пілотний проєкт, спрямований на закріплення нових для України стандартів у сфері правосуддя, дружнього до дітей, незалежно від того, хто вони і що вони зробили. По його завершенню апробовані стандарти будуть закріплені у практичну діяльність, що забезпечить масштабування кращих практик реалізації принципів дружнього до дітей правосуддя на всю країну.

Пілотний проект має на меті забезпечення при здійсненні досудового розслідування, судового розгляду у кримінальних провадженнях за участю неповнолітніх, а також при виконанні покарань щодо неповнолітніх, ефективної реалізації існуючих обов’язкових універсальних та європейських стандартів захисту та забезпечення прав дітей, виконання вимог міжнародного законодавства.

Руслан Кулакевич,

Кропивницький районний сектор №3