КУПУЄТЕ ПИТНУ ВОДУ? ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ЕТИКЕТКУ.

Дата: 13.09.2023 14:46

КУПУЄТЕ ПИТНУ ВОДУ? ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ЕТИКЕТКУ.

• Держпродспоживслужба нагадує, що якість і безпечність питної води є одним із факторів здоров’я та санітарного благополуччя населення.

• Показники якості питної води в Україні повинні відповідати Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затвердженим наказом МОЗ України від 12.05.2010 № 400, відповідно до яких питна вода, призначена для споживання людиною, повинна бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.

☝️🔎    Окремо слід зазначити, що при купівлі бутильованої питної води варто звернути увагу на етикетку, де має бути обов’язково зазначена наступна інформація:

✔️"Вода питна", її назва, вид (оброблена, необроблена (природна), штучно-мінералізована, штучно-фторована, штучно-йодована, з оптимальним вмістом мінеральних речовин, газована (сильно-, середньо-, слабо-) чи негазована тощо);

склад ("вода питна" та перелік уведених речовин, зокрема консервантів, макро- та мікроелементів);

✔️фактичні значення показників фізіологічної повноцінності мінерального складу питної води згідно з додатком 4 до ДСанПіН 2.2.4-171-10;

✔️умови зберігання;

✔️об'єм тари;

✔️дата виготовлення та дата закінчення строку придатності до споживання;

✔️найменування, місцезнаходження та телефони виробника;

✔️місце виготовлення води;

✔️вид вихідної води, місцезнаходження підземного джерела питного водопостачання та номер і глибина свердловини;

✔️номер партії виробництва;

• назва нормативного документа, який визначає вимоги щодо якості питної води.

🔖        Якщо ж ви купуєте або берете воду в пунктах розливу, зазначена вище інформація повинна бути викладена на інформаційному листі, що має бути розміщений на видному місці.

Кропивницьке районне управління

в Кіровоградській області