ВИЯВЛЕНО ВИПАДОК АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

Дата: 11.08.2023 14:19

КРОПИВНИЦЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

ВИЯВЛЕНО ВИПАДОК АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (далі – районне управління) інформує про те, що у особистому підсобному господарстві, яке розташоване    у селі Петрівка Компаніївської селищної ради Кропивницького району, де утримувалося 58 (п’ятдесят вісім) голів свиней, згідно звіту про результати досліджень Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 08 серпня 2023 року встановлено захворювання на африканську чуму свиней (далі – АЧС).

Станом на 08.08.2023 у даному підсобному господарстві загинула 1 (одна) голова свині.

08 серпня 2023 року при Кропивницькій районній військовій адміністрації проведено засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (далі – Комісія), рішенням якої встановлено карантин у неблагополучній зоні та  затверджено «План заходів щодо локалізації та ліквідації африканської чуми свиней на території особистого підсобного господарства село Петрівка Компаніївської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області»  (далі – План заходів).

Рішенням Комісії визначено епізоотичне вогнище хвороби та дві зони – зона захисту і зона спостереження (нагляду).

Епізоотичним вогнищем визначено територію особистого підсобного господарства. До зони захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним вогнищем радіусом 3 км, віднесено села Петрівка та Павлівка Компаніївської селищної ради Кропивницького району, до зони спостереження (нагляду) від зовнішніх меж зони захисту віднесено села Сасівка, Гордіївка, Володимирівка, Першотравенка, Вишнівка, Богодарівка, Кременчувате, Червона Слобода, Бузова, Коротяк, Волошки, Лозуватка, Наглядівка, Інженерівка, Дружба, Тирлова Балка, Інгуло–Камянка, Лаврівка Кропивницького району, Кіровоградської області.

Спеціалісти Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини (далі – лікарня) та районного управління у епізоотичному вогнищі та визначених зонах проводять заходи згідно Плану заходів та у відповідності до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07 березня 2017 року № 111 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 р. за № 432/30300.

Враховуючи вищевикладене, районне управління нагадує про те, що для недопущення занесення та розповсюдження збудника хвороби варто дотримуватися встановлених вимог, а саме:

обіг тварин здійснювати лише за наявності супровідних ветеринарних документів;

не здійснювати закупівлю свиней та кормів для тварин з господарств та територій, які були неблагополучними з АЧС протягом останніх 3-х років;

не згодовувати свиням харчові відходи чи м’ясні помиї;

не проводити безконтрольний забій свиней;

не купувати харчову продукцію (особливо м’ясну) на стихійних ринках та у невстановлених місцях;

при підозрі на захворювання тварин чи їх загибелі терміново повідомляти ветеринарних спеціалістів Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини;

не захоронювати трупи тварин без попереднього розтину та встановлення діагнозу ветеринарним спеціалістом;

трупи тварин захоронювати виключно на худобомогильнику.

Євгеній Тифанюк – головний спеціаліст відділу

безпечності  харчових продуктів та ветеринарної

медицини  Кропивницького районного управління

в Кіровоградській області