Долинська міська рада

Кіровоградська область, Кропивницький район

ВОДА ЯК ВАЖЛИВІШИЙ ПРИРОДНИЙ РЕСУРС

Дата: 02.06.2023 17:49
Кількість переглядів: 142

ВОДА ЯК ВАЖЛИВІШИЙ ПРИРОДНИЙ РЕСУРС

Фото без опису

Як зменшити забруднення води

Вода є одним з найважливіших природних ресурсів, і в наших силах запобігти її забруднення. Незначні зміни в звичках, наприклад, застосування натуральних чистячих засобів замість токсичних хімікатів будинку, вирощування дерев і квітів в саду, можуть зіграти величезне значення. Для більш масштабних змін намагайтеся не замовчувати факти скидів брудних стоків підприємств у місцеві водойми. Будь-яка дія може призвести до позитивного результату.

Кроки

Використовуйте якомога менше хімічних засобів при прибиранні будинку. Цей простий крок може значно вплинути на ситуацію. Використання таких токсичних хімікатів, як відбілювач або аміак, не тільки шкідливо для водних ресурсів, але у них просто немає необхідності. Натуральні чистячі засоби також ефективні для догляду за домашнім господарством, але вони не шкодять навколишньому середовищу і водних ресурсів планети.

 • Агентство з захисту навколишнього середовища США (The Environmental Protection Agency , EPA) публікує список чистячих засобів (і інших речовин), які визнані «зеленими», тобто екологічно безпечними, вони не забруднюють водні ресурси. [1]
 • Такі розповсюджені речовини, як оцет і питна сода, можна використовувати для прибирання будинку, починаючи від миття вікон, закінчуючи чищенням кахельної плитки в ванній кімнаті, вони абсолютно не токсичні.

2. Утилізуйте відходи правильно. Ніколи не зливайте в каналізацію відходи, які не розкладаються. Коли ви користуєтеся токсичними речовинами, такими як фарбами або аміаком, прийміть заходи щодо їх правильної утилізації. Якщо ви не знаєте, як їх правильно утилізувати, проконсультуйтеся у пункті збору небезпечних відходів або пошукайте інформацію в інтернеті. Ось список деяких речовин, які ніколи не можна зливати в каналізацію:

 • Фарби
 • Моторне масло
 • Розчинники та очищувачі
 • Аміак
 • Хімікати для басейну

Не змивайте ліки в каналізацію. Ліки зроблені з речовин, які можуть виявитися шкідливими для навколишнього середовища. Якщо у вас є прострочені ліки, здайте їх в пункт прийому небезпечних відходів, наприклад мобільні пункти прийому – «Екомобілі».[2] Так ліки не потраплять у водойму, не заподіють шкоди людям і тваринам.

 Не змивайте сміття в каналізацію. Змиваючи в унітаз такі предмети, як памперси, вологі серветки, пластикові аплікатори від тампонів, ви можете створити проблеми з каналізацією. До того ж ці предмети будуть засмічувати річки і озера, а це може погубити риб та інших річкових і морських мешканців. Замість змивання таких предметів в унітаз, просто викиньте їх у смітник.

 • Ви можете використовувати тканинні підгузники, туалетний папір із вторинної сировини, біорозкладані тампони, щоб максимально скоротити предмети, які в кінцевому підсумку опиняються на звалищі.

  Економте якомога більше води. Економія води дуже важлива для збереження водних ресурсів планети. Очищення питної води і води для ведення домашнього господарства вимагає багато зусиль та енергоресурсів, тому економте якомога більше води, особливо під час посухи. Ось деякі корисні звички, які допоможуть вам економити воду:

 • Приймайте душ замість ванни, так як ванна вимагає більше води.
 • Вимикайте крани, коли ви не користуєтеся водою, наприклад, коли чистите зуби.
 • Не заливайте галявину. Вимикайте автополив в дощові дні.
 • Поливайте город до сходу сонця або після його заходу, щоб уникнути випаровування, що призводить до нераціонального використання води. [3]

Намагайтеся не використовувати пластик. Так як пластик не біорозкладаний, він накопичується в річках, озерах, морях, тому що йому більше нікуди подітися. Наприклад, Велика тихоокеанська сміттєва пляма, або Східний сміттєвий континент, або Тихоокеанський «мусороворот» – сміття, що накопичився в Тихому океані.[4] Сміття, що забруднює річки, моря і озера, завдає шкоди морським мешканцям і людям. По можливості, використовуйте скляні контейнери або тканинні пакети замість пластику.

Не використовуйте пестициди і гербіциди. Ті хімікати, які ви розпорошуєте в городі, потрапляють у грунт і просочується у воду. Забруднена вода чинить негативний вплив на навколишнє середовище і на людей, які від неї залежать. Використовуйте натуральні засоби для боротьби з шкідниками і бур’янами.

 • Застосовуйте органічні методи рослинництва і знаходите безпечні способи боротьби з шкідниками. Наприклад, багато шкідники бояться звичайного розчину мила і води.
 • Вирощуйте місцеві види рослин, вони виведені з посиленою здатністю чинити опір саме місцевим шкідників. Рослини, виведені в інших регіонах, більш схильні до хвороб.

 Міняйте бетонні покриття на газони. Коли будинок оточений бетонною плиткою і іншими подібними покриттями, стоки відпрацьованої води просочуються в грунт замість того, щоб рівномірно розподілятися по великій поверхні. Звичайно, двір викладений плиткою красиво виглядає, скорочує зусилля на регулярний догляд за газоном, але пам’ятайте, що галявина навколо будинку набагато корисніше для навколишнього середовища.

 •  

Запобігайте ерозії ґрунту. Коли грунт піддається ерозії і руйнується, потрапляючи у річки і озера, хімічні речовини їх грунту розчиняються у воді, створюючи проблеми рослинам і тваринам. Наприклад, коли рівень фосфору в вожже різко підвищується, це приводить до бурхливого цвітіння водоростей, а це в свою чергу, може знищити популяцію риб. Щоб запобігти ерозії грунту, висаджуйте більше дерев, кущів і трави. Коріння рослин утримують грунт від руйнації і потрапляння у воду.

Збирайте і компостують садові відходи. Якщо відходи зберігати як попало, вони можуть потрапити в каналізацію, канави, потічки. Навіть якщо ваші відходи не містять гербіцидів і пестицидів, велика кількість гілок, листя, скошеної трави можуть перенаситити воду поживними елементами.

 • Зберігайте компост в ящику чи бочці, щоб компост не розмивався по ділянці. У деяких країнах такі ящики надаються безкоштовно або за низькою ціною.
 • Використовуйте газонокосарку з мульчуванням замість газонокосарки з мішком для збору трави. Газонокосарку з мульчуванням додає натуральний шар компосту на вашій галявині, до того ж вам не треба мати справу з утилізацією скошеної трави.
 • Правильно утилізуйте садові відходи искошенную траву. Якщо у вас немає компосту, дізнайтеся, чи є у вашому регіоні пункти утилізації таких відходів

Слідкуйте за станом вашої машини. Якщо в машині підтікає бензин або інші рідини, пам’ятайте, що вони потрапляють введення через грунт. Регулярно проводите техогляд машини, своєчасно ліквідуйте всі несправності.

 • На додаток до вищесказаного, не забувайте правильно утилізувати моторне масло замість того, щоб просто виливати його в каналізацію.

Будьте активні в школі або на роботі. В школі або на роботі ви можете робити ті ж дії, що і вдома. Вивчіть правила школи або офісу, визначте, в які області необхідно внести зміни, щоб покращити ситуацію зі станом води і навколишнього середовища в цілому. Залучайте до цього процесу друзів, вчителів, колег, розповідайте їм про можливості збереження чистоти води.

 • Наприклад, ви можете порекомендувати екологічно нешкідливі засоби з прибирання у вашій школі або офісі, розповісти, які з цих коштів найбільш ефективні.
 • Ви можете розставляти знаки, що нагадують людям про необхідність економії води на кухні та у ванній

Допомагайте прибирати сміття навколо водойм. Якщо ви живете недалеко від місцевого водного джерела, ви багато чого можете зробити для того, щоб захистити його від забруднення. Дізнайтеся, організовуються чи суботники по прибиранню прилеглих до водойми територій, обов’язково беріть участь у такій прибирання в якості волонтера, щоб очистити береги річки, озера, моря.

 • Якщо у вашому регіоні або місті немає товариство боротьби із забрудненням водних ресурсів, ви можете організувати таке товариство. Організуйте суботник. Виберіть день, узгодьте подія з місцевою владою, анонсируйте суботник, зберіть і утилізуйте зібране сміття.

Публічно говорите про проблеми забруднення води у нашому регіоні. Підприємства, які допускають скидання стічних вод у водойми, роблять велику помилку по відношенню до природи.[6] Незважаючи на те, що існують певні правила скидання стічних вод, не всі підприємства дотримуються. Дізнайтеся, яке підприємство чи завод забруднюють місцеві водойми, і підніміть питання про вирішення цієї проблеми.

 • Вивчіть закони про захист навколишнього середовища і водних ресурсів, вступите в місцеве суспільство природоохоронні.[7]
 • Голосуйте за тих кандидатів в депутати, які розуміють проблеми, пов’язані із забрудненням води і пропонують рішення цієї проблеми.

Поради

 • Мисліть ширше. Швидше за все, ви думаєте, що невеликий витік бензину у вашій машині зовсім не являє собою проблему. Однак якщо взяти таку невелику витік з тисяч, а то й мільйонів машин, розміри збитку можна порівняти з аварією нафтового танкера. Може, ви і не в змозі усунути всю витік у світі, але ви здатні усунути її в своїй машині. Візьміть участь у вирішенні великої проблеми.
 • Якщо ви не впевнені, чи є ті або інші відходи небезпечними, зверніться в місцевий утилізаційне управління з утилізації відходів або комітет з охорони навколишнього середовища, або ж пошукайте інформацію в інтернеті.
 • Деякі стоки сільськогосподарських підприємств несуть більше шкоди навколишньому середовищу, ніж стоки промислових районів міста. Якщо ви пов’язані з сільськогосподарською діяльністю, зверніться до

управління з охорони навколишнього середовища з питанням про те, як зменшити негативний вплив на навколишнє середовище.

Поговоріть з членами сім’ї, друзями і сусідами про методи зменшення їх внеску в забруднення водних ресурсів. Якщо у вашому регіоні немає навчальних програм по збереженню навколишнього середовища, інструкцій контролю забруднень або установ з утилізації небезпечних відходів, у такому випадку, пора брати ініціативу в свої руки.

Share

Державний інспектор з охорони

навколишнього природного середовища

Придніпровського округу                                                                                                Лариса ЛЕТА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь