Основне про 5655

Дата: 17.03.2023 13:06

Основне про 5655

Асоціація міст України звертає увагу на те, що Законопроєктом 5655  стимулюється  масове самочинне будівництво оскільки: визнати об'єкт будівництва самочинним можна за наслідками перевірки, а от проводити перевірку об’єктів заборонено.

Законопроєктом  ОБМЕЖУЮТЬСЯ ПРАВА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ:

• контроль муніципалітетів заміняється моніторингом без права доступу на об'єкти
    • будівництва, фіксації порушень та призупинення незаконного будівництва
    • право підпису документів у однієї особи на громаду без можливості делегування;
    • планові перевірки будівництва виключно приватною компанією;
    • обмеження випадків приведення об'єктів до попереднього стану;
    • правоохоронців можна залучати виключно «з використанням електронної системи»;
    • встановлення додаткових вимог, незабезпечених з державного бюджету;
    • втручання у власні повноваження щодо структури виконавчих органів рад.

Законопроєктом  ГРОМАДСЬКІСТЬ ПОЗБАВЛЯЄТЬСЯ ПРАВ КОНТРОЛЮ ТА ВПЛИВУ:

• заборонено активістам і фахівцям ініціювати перевірки дотримання законодавства у сфері будівництва;
    • активістів зобов'язують обґрунтовувати їх особистий інтерес у захисті об'єктів містобудування;
    • через 6 місяців з дня набрання чинності законом відміняються норми охорони культурної спадщини.

Більше про недоліки та суперечність 5655 в інфографіці, підготовленій експертами АМУ.

Нагадаємо, Асоціація міст України звернулась до Президента України Володимира Зеленського про застосування ним вето щодо законопроєкту 5655 13 грудня 2022 року, до Президента України про застосування вето на 5655 звернулись на сесіях рад понад 1000 депутатів місцевих рад з різних громад України, петицію про ветування 5655 на сайті Президента необхідні 25000 громадян підписали за кілька годин.