Інформаційна картка соціальної послуги  ДОГЛЯД ВДОМА

Дата: 20.01.2022 14:04

Інформаційна картка соціальної послуги

Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Долинської міської ради»

вулиця Шевченка, будинок 71, м.Долинська

контактні телефони 3-10-01; 0953290227

електронна пошта: tercentr.dol@ukr.net

Прийомні години: понеділок – четвер:  8-00 – 17-00;

п’ятниця:  8-00 – 15-45, обідня перерва з 12-15 – 13-00

Назва послуги:            ДОГЛЯД ВДОМА

Зміст послуги: допомога у веденні домашнього господарства; придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів; допомога  та  приготування їжі; прибирання житла; розпалювання печей, піднесення вугілля, дров, розчищення снігу, внесення води; оплата комунальних платежів; допомога у самообслуговуванні; допомога в оформленні документів; представлення й захисту інтересів отримувачів соціальної послуги в державних і місцевих органах влади, в установах, організаціях, підприємствах, громадських об'єднаннях; допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами та інші соціально-побутові послуги.

Форма надання соціальної послуги: Денна.

Термін надання соціальної послуги: За потребою.

Соціальні групи: - особи похилого віку;

- особи з інвалідністю (які досягли 18-річного віку);

- особи з частковою втратою рухової активності, пам'яті;

- особи з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці);

- особи, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, а також у зв’язку зі шкодою, завданою стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), малозабезпеченістю;

- внутрішньо переміщені особи.

Умови надання соціальної послуги: На безоплатне обслуговування мають право особи з інвалідністю І групи,  особи похилого віку,  за умови, що середньомісячний сукупній дохід їх сімей нижчий ніж два прожиткових мінімуми на одну особу (для відповідної категорії осіб).

З установленням диференційованої плати особи похилого віку, особи з інвалідністю,  якщо середньомісячний сукупній дохід їх сімей перевищує два прожиткових мінімуми на одну особу, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб

На платній основі особи похилого віку, якщо  середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

Документи, потрібні для отримання соціальної послуги:

1.  письмова заява особи, (законного представника;)
  2.  паспорт громадянина України,
  3. документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків(карта платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, внесені до паспорта громадянина України;
  4. висновок про стан здоров’я особи, яка потребує надання соціальних послуг, за формою, затвердженою МОЗ (крім соціальних послуг, які надаються одноразово, екстрено (кризово);
  5. акт оцінки потреб сім’ї/особи (за наявності), складений соціальним працівником;
  6. довідки про доходи та майновий стан для обчислення сукупного доходу сімї.

Правові підстави для надання соціальної послуги: Закон України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 р, Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності  центрів надання соціальних послуг» №177 від 03.03.2020р, Постанова Кабінету Міністрів України «Про організацію надання соціальних послуг» від 01.06.2020 р № 587(зі змінами),  наказ Міністерства соціальної політики України від 13.11.2013 р. № 760 «Про затвердження Державного стандарту догляду вдома» (зі змінами внесеними Наказом Мінсоцполітики від 16.06.2021 р. №335), Статут Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Долинської міської ради», затверджений рішенням Долинської міської ради від 29 січня 2021 року № 155.

Підстави для відмови у наданні соціальної послуги:

- виявлення медичних протипоказань для надання соціальних послуг;

- відсутність потреби у соціальних послугах за результатами оцінювання потреб особи / сімї;

- ненадання територіальним центром тих соціальних послуг, яких потребує особа.