З 1 липня 2022 року змінюється розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Дата: 01.07.2022 14:07

З 1 липня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становитиме 2 600 гривень.

Долинська ДПІ  Головного управлінні ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що з 1 липня 2022 року змінюється розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Це встановлено нормами Закону України від 02 грудня 2021 року № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік». Нагадаємо, що прожитковий мінімум – це показник, який враховується роботодавцями під час проведення індексації заробітних плат. Тож з 01 липня 2022 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становитиме 2 600 гривень.

Проте зміна розміру прожиткового мінімуму не впливає на розрахунок, зокрема, податкової соціальної пільги і єдиного податку, так як для розрахунку соціальної пільги застосовується прожитковий мінімум станом на 01 січня звітного податкового року.

Також залишаються без змін розміри мінімальної заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Долинська   ДПІ ГУ ДПС

у Кіровоградській області