Документування воєнних злочинів вчинених Російською Федерацією в Україні

Дата: 28.04.2022 11:12

Документування воєнних злочинів вчинених

Російською Федерацією в Україні

У відповідності до вимог розпорядження начальника штабу – заступника командира військової частини А 5833 № 594 н/т від 09 квітня 2022 року та відповідно до листа Генерального прокурора України від 17 березня 2022 року                     № 06/1/1-165 вих-22 Офісом Генерального прокурора України здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактами організації представниками Російської Федерації               (далі - РФ) та республіки Білорусь за попередньою змовою групою осіб посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, поєднані з розпалюванням національної ворожнечі, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, ведення агресивної війни, а також порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисними вбивствами, повідомляю про створення            веб-сайтів: www.warcrimes.gov.ua та https://culturecrimes.mkip.gov.ua для документування всієї важливої інформації про міжнародні злочини РФ на яких розміщено покрокову інструкцію для тих хто передає свідчення про злочини.

З метою збору, збереження та аналізу інформації, яка може бути використана як доказ у кримінальному провадженні, Офісом Генерального прокурора України забезпечується формування, облік та постійне зберігання копій (записів) програм і передач, що виходять в ефір телерадіоорганізацій (усіх наявних фото, аудіо, відео матеріалів, будь-яких відомостей), в яких зафіксовані дані щодо військової агресії проти України з 24 лютого 2022, в тому числі відносно цивільного населення.