Долинське відділення  Кропивницького РВ ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» наголошує на необхідності щеплення проти поліомієліту дітей віком до 6 років

Дата: 30.03.2022 16:07

Поліомієліт — захворювання, яке загрожує невиліковним паралічем і навіть смертю. Єдиний спосіб захиститися від хвороби — щеплення.

Вакцинація проти поліомієліту є обов'язковою і внесена до Національного календаря профілактичних щеплень. Для пожиттєвого імунітету та захисту від поліомієліту необхідно отримати 6 доз:

2 дози інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) у 2 і 4 місяці (ІПВ запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу).

4 дози оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) у 6, 18 місяців, 6 і 14 років (ОПВ формує імунітет у кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу)

Обидві вакцини, ІПВ й ОПВ, формують імунітет до поліомієліту.

В Україні спалах поліомієліту, тому закликаємо батьків прийняти відповідальне рішення і захистити життя та здоров’я своєї дитини. Щеплення від поліо безкоштовне!