Цифрограм для медичних працівників

Дата: 16.06.2021 11:18

Фото без опису3 червня Міністерство цифрової трансформації України запустило Цифрограм для медичних працівників – https://osvita.diia.gov.ua/digigram.

Цей тест розроблений на основі європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., а саме – цифрової компетентності для громадян України.

Відповідно, Мінцифра пропонує протестувати медичних працівників на професійні знання з цифрової грамотності в 6-ти сферах:

• основи комп’ютерної грамотності;
  • інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними;
  • створення цифрового контенту;
  • комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві;
  • безпека у цифровому середовищі;
  • розв’язання технічних проблем. Навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Кожна сфера містить 5 компетенцій. Відповідно в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за 3-ма базовими рівнями та 6-ма підрівнями. Максимальна кількість балів, яку може набрати медичний працівник – 90 балів.

Також на платформі “Дія. Цифрова освіта” є освітній серіал “Цифрові навички для медиків” – це 10 серій освітнього серіалу за участі лікарів, медичних експертів. представників МОЗ, НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я”, а також технічних спеціалістів електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).