Вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій

Дата: 16.05.2021 13:24

Фото без описуСьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій – усіх тих, хто постраждав під час правління комуністичного режиму на території України.
В цей день ми згадуємо мільйони працьовитих та талановитих українців, яких сталінська влада оголосила «ворогами народу», прирекла на тортури і голодну смерть на засланні та у таборах або засудила до страти. Згадуємо розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів, знищених священників та віруючих.
І досі невідома точна кількість жертв політичних репресій в Україні. Лише за період Великого терору 1937-1938 років на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено майже 200 тисяч осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць і таборів.
Це були часи тотального страху та недовіри до влади. З кожним роком свідків тих трагічних подій стає менше, однак, таким сторінкам історії немає строку давності. Пам’ять про мільйони покалічених доль повинна завжди нагадувати нам про цінність людського життя та верховенство права.
На превеликий жаль, сьогодні українці знову перебувають у ворожому полоні лише за те, що відстоюють незалежність і мир в Україні. Переслідуються українці та кримські татари в анексованому Криму, окупованих Донбасі, Луганщині.
Переконані, що суворі реалії не зламають українців, а історична пам’ять буде гуртувати нас у боротьбі за мир і незалежність України.
Схилімо сьогодні голови перед людьми, які стали жертвами більшовицького режиму. Вшануймо їх пам’ять хвилиною мовчання.
Вічна пам’ять загиблим та невинно закатованим!
Честь і слава живим героям!