Чи вважати вільним робочим місцем (вакансією) з обов’язковим зазначенням його у звіті за формою 3-ПН робоче місце звільненого працівника, якщо потреба  у новому працівнику відсутня або може з’явитись через певний час?

Дата: 17.02.2022 09:07

За умови прийняття роботодавцем рішення про розподілення навантаження між працюючими вчителями годин навантаження звільненого вчителя інформація про вакансії вчителя за формою звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» не надається.

Разом з тим роботодавець може звернутися до центру зайнятості з пропозицією перспективної вакансії (посади (робочі місця), які очікуються у роботодавців у перспективі) з метою отримання допомоги в укомплектуванні підприємств персоналом.

Відповідно до Конституції України, згідно із Законом України «Про зайнятість населення» та Законом України «Про рекламу», інформація про вакансії за вищезазначеною формою не повинна містити дискримінаційних вимог за віком і статтю, кольором шкіри, політичними, релігійними та іншими переконаннями, етнічним та соціальним походженням, майновим станом, місцем проживання, мовними або іншими ознаками, щодо членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян.