Професійне самовизначення – подорож тривалістю в життя

Дата: 12.10.2021 08:34

Якщо ти навчаєшся у старших класах, то перед тобою вже постали питання щодо майбутнього, що робити після школи, на кого піти навчатися, де навчатися?

Ці питання не прості, вони викликають різні переживання – від цікавості до роздратування (психологічні дослідження показують, що у випускному класі 60-90% учнів відчувають тривогу та страх з приводу необхідності визначатися у професійному напрямі).

І це природно – професійний вибір стосується твого майбутнього, на яке ти впливаєш зараз, тому він пов’язаний із сильними емоціями та почуттями. Але погляд на професійний вибір можна змінити. Уяви собі професійне самовизначення у вигляді шляху постійної самореалізації, цікавої і захоплюючої подорожі у новий світ. Ця подорож тривалістю в життя, і починається вона з твого першого професійного вибору – рішення, яке стосується найближчої перспективи.

Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості