До уваги балансоутримувачів та орендарів комунального майна!

Дата: 28.09.2021 15:45

Фото без описуДолинська міська рада повідомляє, що чинним законодавством України встановлено обов'язок орендарів застрахувати комунальне майна, яке перебуває в оренді. Відповідно статті 20 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» - орендар зобов’язаний застрахувати орендоване нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно на користь балансоутримувача.

Згідно  пунктів   175-178 Порядку  передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 року № 483, - орендар протягом десяти календарних днів з дати укладення договору оренди зобов’язаний застрахувати орендоване нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно на користь балансоутримувача. Орендар зобов’язаний постійно поновлювати договір страхування так, щоб протягом строку дії договору оренди майно було застрахованим. Орендар протягом десяти календарних днів з дати укладення договору страхування надає балансоутримувачу та орендодавцю завірені належним чином копії договору страхування і платіжного доручення про сплату страхового платежу. Оплата послуг страховика здійснюється за рахунок орендаря. Орендодавці контролюють своєчасність укладення договорів страхування орендованого майна та у разі порушення орендарем обов’язку щодо укладення договору страхування повідомляють орендаря про розірвання договору оренди.