Кіровоградська область – серед 10-ти учасників пілотного проєкту з вивчення попиту та пропозиції на ринку праці

Дата: 22.04.2021 09:05

Кіровоградська область – одна з десяти областей України, де у рамках співпраці EU4Skills та Державної служби зайнятості реалізується пілотний проєкт з впровадження інформаційної системи аналізу та прогнозування регіональних ринків праці. Його мета – підвищення ефективності забезпечення галузей економіки кваліфікованими трудовими ресурсами, передусім шляхом більш обґрунтованого формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.

Проєкт стартував 23 березня 2021 року, а його реалізація триватиме до 30 грудня 2021 року.

Основні складові інформаційної системи

1. Аналіз статистичних показників регіонального ринку праці передбачає формування висновків щодо наявних тенденцій розвитку:

• основних видів економічної діяльності регіону,
  • наявної професійної структури зайнятості регіону;
  • попиту та пропозиції на регіональному ринку праці.

Дана складова передбачає здійснення аналізу показників структурної статистики підприємств; професійної структури робочої сили (в т.ч безробітних), статевого та вікового розподілу за професіями; заробітних плат за професіями; демографічної та міграційної динаміки; кількості вакансій за професіями; обсягів професійної підготовки молоді та безробітних за напрямками підготовки тощо.

2. Опитування роботодавців щодо актуальних та перспективних кадрових потреб, а також наявних розривів у навичках за найбільш актуальними професіями. Опитування забезпечує отримання висновків щодо:

• перспектив збільшення або скорочення чисельності працівників за професіями;
  • наявних та перспективних вакансій (у розрізі професій);
  • найбільш затребуваних та дефіцитних професій;
  • оцінки наявних невідповідностей у навичках для професій;
  • існуючих проблем у підборі працівників за професіями;
  • рівня заробітної плати на підприємствах;
  • використання роботодавцями регіональних можливостей підготовки та перепідготовки кадрів.

3. Опитування випускників що навчались за кошти регіонального замовлення. Опитування передбачає отримання висновків щодо:

• характеру зайнятості випускників;
  • рівня зайнятості за отриманою професією;
  • країни та регіону працевлаштування;
  • причин незайнятості випускників;
  • використання здобутих навичок у роботі;
  • ефективних методів пошуку роботи;
  • оцінки якості навчання.

4. Експертні фокус-групи щодо перспектив розвитку окремих видів економічної діяльності. Експертне опитування здійснюється для перевірки припущень, отриманих за результатами інших складових та отримання висновків щодо:

• основних чинників, що визначають поточний стан підприємств та перспективи розвитку основних видів економічної діяльності;
  • тенденцій попиту на професії, навички та кваліфікації в межах окремих видів економічної діяльності;
  • найбільш затребуваних професій та компетентностей працівників для підприємств даного виду економічної діяльності;
  • основних невідповідностей між підготовкою кадрів та потребами роботодавців у навичках та кваліфікаціях.

Довідково. Пілотний проект з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів реалізовується на території Кіровоградської, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненької та Чернівецької областей.